Geotextilní květináčePro okrasné truhlíky a květináče

Moderní způsob, jak pečovat o vaše rostliny v truhlících a květináčích. Když sázíme květiny do truhlíků nebo květináčů, přejeme si, aby vydržely co nejdéle.
Geotextilní květináč je ideální pro okrasné truhlíky nebo květináče. Vysoce nasákavá geotextilie odděluje vrstvu keramzitu a hlíny. Získáte tak lepší drenáž a dobré podmínky pro kořeny ve vašich truhlících. Díky kapilárnímu vzlínání rovnoměrně rozvádějí vláhu ke kořenům a zabraňují jejich přelévání.
Použití geotextilních květináčů je velmi jednoduché. Pouze je vložíte mezi Keramzit a substrát, předtím než zasadíte květiny do truhlíku.

Výsadba do volné půdy

Ideální řešení pro pro výsadbu cibulovin, letniček, víceletých rostlin, trvalek, bylin a hrnkových květin.
Rostliny při volné výsadbě do volné půdy lépe odolávají plevelům a jiným konkurenčním rostlinám a půdním škůdcům.
U rostlin vyžadujících přezimování mimo venkovní prostory je velmi usnadněna manipulace při přesazování. Geotextilní květináče umožňují snadné přemístění rostlin bez jejich poškození a bez šoku z přesazování.

Postup při použití. V místě výsadby vyhlubte díru o velikosti vysazovaného květináče. Do textilního květináče vložte substrát vhodný pro vysazovanou rostlinu a rostlinu zasaďte. Poté vložte geotextilní květináč do připravené díry a přihrňte zeminou až přes vrchní okraj geotextilního květináče.


Výsadba vodních rostlin a aplikace do jezírka

Geotextilní květináče jsou ideálním řešením pro výsadbu vodních rostlin do jezírek. Jsou velmi dobře propustné pro vodu a vzduch. Přitom se substrát z květináče nevyplavuje do jezírka a tím zamezuje znečišťování vody.
Geotextilní květináče umožňují snadné přemístění rostlin bez jejich poškození a bez šoku z přesazování.

Postup při použití: Naplňte květináč substrátem vhodným pro zasazovanou rostlinu. Zasaďte rostlinu. Nyní vložte květináč do jezírka na stanovené místo.


Návod na použití geotextilních květináčů - ZDE

Ceny tohoto zboží naleznete V Našem E-SHOPU
Úvod Naše firma Bazénové fólie Jezírkové fólie Fóliovníkové fólie Obalové materiály Reklamní plachty Fotogalerie Ke stažení Pracujte pro nás Auto plachty Stínící sítě Krycí plachty Zahradní fólie Dílenské závěsy a zástěny Bazénové krycí plachty Bazénové solární plachty Bazénové krycí sítě Fólie Odkazy Vyhledávání Kontakty Mapa webu

  Geotextilní květináče - použitíObchod, kde najdete fólie a plachty nejen pro vaše bazény

Co je geotextilie?

Geotextilie jsou tkané, pletené či netkané textilie, vyrobené z vysoce kvalitního polypropylenu (PP) a polyesteru (PES). Jsou odolné vůči plísním a bakteriím, snášejí jak alkalické, tak kyselé prostředí, odolávají obvyklým rozpouštědlům. Pokud jsou vystaveny slunci, podléhají po určité době degradaci vlivem UV záření

Podle určení rozlišujeme několik základních typů geotextilií: separační (zamezuje promíchání rozdílných vrstev s odlišnými funkcemi, mezi kterými je uložena), ochranná (chrání hydroizolační vrstvu), filtrační (omezuje vyplavování částic jedné sypké vrstvy do jiné při průtoku vody, ale nezabraňuje pohybu vody), zpevňovací (umožňuje stabilizaci zemního tělesa nebo podloží staveb), drenážní (odvádí vodu z povrchu podloží a umožňuje ve své rovině odvádět vodu ze svého okolí).
Mají barvu bílou, černou, někdy zelenou či barevnou melanž.. Vyrábějí se v různých šířích a gramážích, prodávají se jako metráž, balíčky i role.


Informace o nás najdete na stránce s kontakty (Kontakty) nebo použijte "Vyhledávání". 

 


Napište svůj dotaz, kontaktní údaje a stiskněte tlačítko "Odeslat", rádi se s vámi spojíme.


Fólie a plachty: FLOBAL s.r.o.
Nádražní 486, 51721 - Týniště nad Orlicí, tel.: 739 306 559

Úvod I Kontakty I Vyhledávání I Mapa webu