Geotextilie na zahraděGeotextilie a fólie mají v zahradě široké uplatnění.
Usnadní její údržbu.
Zlepší péči o rostliny.Tyto materiály mají mnoho podob, používají se například ve stavebnictví, při velkých terénních úpravách i na zahradách při pěstování rostlin.

Geotextilie na záhonech

Pro zahradnické a zahrádkářské účely se používají především netkané textilie. Pokládají se na povrch země, nebo se ukládají do půdy. V čem nám mohou pomoci?
Nejčastěji se používají na záhonech, kde zamezují růstu plevele. Díky tomu nemusíme užívat tolik herbicidů a dalších prostředků omezujících růst plevelů. Netkaná textilie zajišťuje snadný průnik vody do půdy rovnoměrně po celém povrchu, snižuje odpařování vody, a tak udržuje půdu vlhkou i během suchých období, zabraňuje jejímu přehřívání. Chrání půdu před erozí. Umožňuje přístup vody a vzduchu.
Geotextilií také můžeme oddělit kvalitní zeminu navezenou na záhony od ostatní půdy, voda přitom může volně proudit, aniž by se zeminy promísily.

Zalévání hrnkových rostlin

Geotextilie funguje jako automatický zavlažovací systém. Kapilární rohož zajistí, že vaše rostliny v květináčích budou zalévány po dobu, co budete pryč. Současně zajistí, že vaše rostliny budou dostávat vodu rovnoměrně.

Ceny tohoto zboží naleznete V Našem E-SHOPU
Úvod Naše firma Bazénové fólie Jezírkové fólie Fóliovníkové fólie Obalové materiály Reklamní plachty Fotogalerie Ke stažení Pracujte pro nás Auto plachty Stínící sítě Krycí plachty Zahradní fólie Dílenské závěsy a zástěny Bazénové krycí plachty Bazénové solární plachty Bazénové krycí sítě Fólie Odkazy Vyhledávání Kontakty Mapa webu

  Geotextilie mají v zahradě široké uplatněníObchod, kde najdete fólie a plachty nejen pro vaše bazény

Co je geotextilie?

Geotextilie jsou tkané, pletené či netkané textilie, vyrobené z vysoce kvalitního polypropylenu (PP) a polyesteru (PES). Jsou odolné vůči plísním a bakteriím, snášejí jak alkalické, tak kyselé prostředí, odolávají obvyklým rozpouštědlům. Pokud jsou vystaveny slunci, podléhají po určité době degradaci vlivem UV záření

Podle určení rozlišujeme několik základních typů geotextilií: separační (zamezuje promíchání rozdílných vrstev s odlišnými funkcemi, mezi kterými je uložena), ochranná (chrání hydroizolační vrstvu), filtrační (omezuje vyplavování částic jedné sypké vrstvy do jiné při průtoku vody, ale nezabraňuje pohybu vody), zpevňovací (umožňuje stabilizaci zemního tělesa nebo podloží staveb), drenážní (odvádí vodu z povrchu podloží a umožňuje ve své rovině odvádět vodu ze svého okolí).
Mají barvu bílou, černou, někdy zelenou či barevnou melanž.. Vyrábějí se v různých šířích a gramážích, prodávají se jako metráž, balíčky i role.


Informace o nás najdete na stránce s kontakty (Kontakty) nebo použijte "Vyhledávání". 

 


Napište svůj dotaz, kontaktní údaje a stiskněte tlačítko "Odeslat", rádi se s vámi spojíme.


Fólie a plachty: FLOBAL s.r.o.
Nádražní 486, 51721 - Týniště nad Orlicí, tel.: 739 306 559

Úvod I Kontakty I Vyhledávání I Mapa webu